Jeste li odvojili trenutak da razmislite o trenutnoj situaciji i njezinim implikacijama?

Posljednjih desetljeća bilo je uobičajeno da Jugoslavenke u svojim ladicama imaju različite boje ovog artikla, koji je mogao pristajati i uz donje rublje i uz haljinu koju su nosile preko njega.

Bilo da je izrađena od svile ili sintetičkih materijala, tkanina je uvijek bila ugodna na dodir. Ovaj proizvod dobio je snažnu potporu ekspanzivne tekstilne industrije, jer je postao neizostavan dodatak u SFRJ. Posljedično, svaki pojedinac unutar ove zajednice osjećao se prisiljenim da ga posjeduje, učvršćujući njegov status artikla koji se mora imati.

Sve do sredine 80-ih bilo je gotovo obavezno u ormar uključiti crni, bijeli ili kombinezon u boji kože, a za one koji preferiraju hrabriji izbor, nešto živahnije poput ružičaste ili slične nijanse; no naše žene su to na kraju smatrale nepotrebnim troškom i odbacile kao suvišnu stvar.
Transformacija mode i rašireno prihvaćanje perilica doveli su do potpunog nestanka cijele industrije. Kako su se standardi poboljšavali i kućanstva dobivala pristup ovom praktičnom aparatu, žene više nisu osjećale potrebu da ga nose jer im ruke nisu trebale tako često prati.

U prošlosti su naše žene imale ograničenu garderobu koja se sastojala od samo dvije odjeće, obično odgovarajućeg sakoa i suknje, zajedno s nekoliko suknji i bluza koje su zahtijevale pažljivo pranje ruku kako bi im se produžio životni vijek. Kombinezoni su odigrali ključnu ulogu u očuvanju ovih odjevnih predmeta, sprječavajući njihovo brzo trošenje i smanjujući potrebu za čestim pranjem.

Iako je istina da je predmet još uvijek dostupan za kupnju u današnje vrijeme, njegova popularnost i raširena uporaba primjetno su opale u usporedbi s prethodnim danima.

Jeste li se ikada zapitali o identitetu tog određenog komada odjeće? Posavjetujte se s majkama i bakama kako biste dobili uvid u koncept kombinezona.

Oglasi - Advertisement