Novak Đoković pravi solidan korak ka svojoj 11. tituli u Melburnu i danas je uspeo da napravi još jedan korak ka ostvarenju tog cilja. Najbolji teniser svih vremena savladao je Tejlora Frica u četvrtfinalu Australijan opena rezultatom 3:1 (7:6, 4:6, 6:2, 6:3).

Pre meča, ako je opšteprihvaćeno da je Novak Đoković, osvajač svog 24. grend slem i 98. ATP trofeja, igrao protiv igrača sa najviše trofeja u karijeri, 36 Srpski as iz 2023. ima samo 2023. rezultata – Tejlor Fric je mala šansa.

Vredi napomenuti da srpski as nikada nije izgubio od Tejlora Frica i ovo im je deveti susret do sada.

Ipak, obožavatelji američkog tenisera potajno su se nadali da bi Fritz mogao da izvede senzacionalno iznenađenje u Melburnu, ali to na kraju nije bilo ništa. Novak Đoković je favorit po svim mogućim parametrima i uspešno je opravdao ulogu. Međutim, u to je uloženo mnogo znoja i truda.

Fric je pružio snažan otpor srpskim teniserima i odigrao je veoma dobro, posebno u prva dva seta, ali je na kraju kvalitet presudio ishod.

Videli smo žestoku borbu za snagu od početka, obojica su bili veoma koncentrisani i motivisani, i odlično servirali, tako da u prvom setu nije bilo brejka. Novak je imao mnogo brejk lopti, ali je razdragani Amerikanac uspeo da izdrži sav pritisak, a da protivniku nije doneo osetljivu prednost.

Novak je prvi set dobio posle taj-brejka, dok je u drugom setu Fric prešao u “višu brzinu” i uspeo da šokira srpskog tenisera. To je Dokovicha samo dodatno “naljutilo” i nakon toga je konačno zaigrao kako je morao pa smo na terenu vidjeli samo jednog tenisera.

Đoković je treći set dobio rezultatom 6:2 i bilo je jasno ko će pobediti u ovom gemu. Fric je želeo da se u četvrtom setu vrati iz mrtvih, što više “rva” i pokuša da unese malo neizvesnosti u meč.

Noll je slomio svog protivnika u šestoj, ali je Fritz radio istu stvar do kraja puta. Shvativši da nema šta da izgubi, Amerikanac je “popustio” stisak i uspeo da iznenadi Novaka… Ipak, ovako je rekao Tejlor Fric.

Tada je Novak ponovo prekinuo servis i sve nade 26-godišnjeg protivnika su se raspršile.Nije imao zbog čega da žali. Pružio je fenomenalan gem u kojem je uspeo da preznoji Đokovića, ali ipak nije bio na nivou maestralnog asa.

U finalu će se Đoković odmjeriti protiv Sene Rubjova, što će biti odlučeno za 10 sati i 30 minuta.