Da biste efikasno uklonili žute tragove sa plastičnih predmeta i površina, postoje različiti metodi koje možete primeniti koristeći sredstva koja su često već dostupna u vašem domaćinstvu. Evo nekoliko korisnih saveta i uputstava za čišćenje:
Potrebni materijali:
- Posuda za vodu
- Sredstvo za pranje (soda bikarbona, deterdžent za sudove, jabukovo sirće)
- Meka tkanina
- Suvi peškiri
- Četkica za zube
- Gumene rukavice
Postupak čišćenja:
Pre čišćenja, obavezno stavite gumene rukavice kako biste zaštitili svoje ruke. Pripremite sve potrebne materijale i sredstva za čišćenje.
Čišćenje sodom bikarbonom:
Navlažite meku tkaninu ili sunđer i pospite sodu bikarbonu na nju. Nežno utrljajte površine koje želite da očistite. Za teško dostupna mesta, koristite četkicu za zube. Nakon čišćenja, obrišite površine suvim peškirom.
Čišćenje deterdžentom za sudove:
U velikoj posudi pomešajte malo deterdženta za sudove sa oko četiri litre vode. Umočite tkaninu u rastvor i nežno trljajte plastiku. Isperite čistom vodom i osušite peškirom.
Čišćenje jabukovim sirćetom:
Jabukovo sirće može direktno naneti na površinu uz pomoć spreja ili natopljene krpe. Ostavite da deluje nekoliko minuta, zatim isperite i suvo obrišite.
Čišćenje sirćetnom kiselinom:
Rastvorite malo sirćeta u vodi i koristite ga za brisanje površina. Budite oprezni da rastvor ne dospe na električne kontakte. Isperite površinu vodom i suvo obrišite.
Dodatni saveti:
- Pre primene bilo kog sredstva za čišćenje na celoj površini, testirajte ga na manje vidljivom mestu kako biste se uverili da neće doći do oštećenja ili promene boje.
- Kod čišćenja elektronskih uređaja kao što su daljinski upravljači i klime, budite posebno pažljivi i izbegavajte direktno nanošenje tečnosti. Koristite umesto toga vlažnu krpu.
- Redovnim čišćenjem i održavanjem plastičnih površina možete produžiti njihov vek trajanja i održati ih estetski prihvatljivim.