Znate li kako mješavina tople vode i meda djeluje na ljudsko tijelo? Naučite 9 snažnih načina primjene dobrobiti meda i vode za rezultate u nevjerojatnom zdravlju i ljepoti. Pomažući pri mršavljenju, ova mješavina koristi prirodne šećere koji se nalaze u medu kao zdrav izvor kalorija.
1. Štoviše, prema Noviju, smanjuje povećanu želju za slatkim.
7. Pročišćavanje organizma Pomaže izbacivanju toksina iz tijela uz pomoć meda i vode. Također, med potiče pravilnu probavu – važan aspekt detoksikacije – ovom nečistoćom ili otpadom. Da biste povećali učinkovitost takvog alata, preporuča se dodati vapno u vaš med s vodom. Kiselost koju daje limeta potiče enzime da budu najaktivniji i pojačava rad jetre.DJELOVANJA
Posebno je preporučljivo odabrati organski med jer je bogat enzimima, mineralima i vitaminima koji aktivno inhibiraju rast bakterija. Štoviše, djeluje kao dobar antioksidans u tijelu i pomaže u borbi protiv slobodnih radikala.
4. Pomaže u rješavanju simptoma alergije Pomaže u navikavanju tijela na pelud. Međutim, u ovom slučaju nije obavezno za vodu; više hidratacije je uvijek prednost.
5. Potiče energiju
7. Pročišćavanje organizma Med i voda pomoći će u eliminaciji toksina iz tijela. Med osigurava zdravu probavu, a time i pospješuje izbacivanje štetnih tvari iz organizma. Učinkovitost ovog lijeka može se povećati dodavanjem limuna u med s vodom. Kiselost limuna pozitivno utječe na aktivnost enzima i pojačava stimulaciju rada hepatocita. Dodajte malo soka od limuna u svoju čašu; uz zaštitu osiguranu kroz osiguranje da ne konzumirate pretjeranu količinu aditiva jer većina sokova koji se kupuju u trgovini sadrže dodane produljene šećere.
7. Pročišćavanje organizma Med i voda pomažu u uklanjanju toksina iz tijela. Također, med aktivira probavu – uklanjanje je jednako važno za procese detoksikacije. U opisanu otopinu s medom i vodom možete dodati limun; to će ga samo učiniti boljim. Pozitivno djeluju aktivatori enzima i stimulansi funkcije jetre — upravo su to kiseline u limunu.
8. Smanjuje razinu plinova. Osjećate li se nadutost i nadutost? Pronađite olakšanje pijući toplu vodu s medom i limunom. 9. Poboljšajte svoje zdravlje Ulijevanje meda u toplu vodu ne samo da poboljšava hidrataciju, već i poboljšava razinu HDL-a, smanjujući šanse za dobivanje srčanog udara.
bonus tekst:
Jedna standardna preporuka je da jedete dvije do tri svježe smokve dnevno ili oko pet do sedam sušenih. Budući da je sadržaj šećera, vlakana i oksalata visok, kao i kalorija, bolje je da konzumacija bude umjerena jer inače može naštetiti zdravlju. Previše smokava može uzrokovati porast razine šećera u krvi, što je loše za dijabetičare ili one koji moraju paziti na unos šećera, a može dovesti i do debljanja.
Opća preporuka je konzumiranje dvije do tri svježe smokve dnevno – ili 5 do 7 suhih. Zbog visokog udjela šećera, dijetalnih vlakana, oksalata i kalorijskih razina, preporuča se da ih jedete u umjerenim količinama osim ako ne želite negativne implikacije na zdravlje. Prevelika konzumacija smokava može povisiti razinu šećera u krvi, što je kritično za dijabetičare ili one koji paze na unos šećera, a također može uzrokovati debljanje.
Također obiluju antioksidansima poput polifenola i flavonoida pektina, koji pomažu u zaštiti stanica od oštećenja slobodnih radikala i smanjuju šanse za kronične bolesti uključujući bolesti srca. Vrsta vlakana koja se nalazi u smokvama, pektin pomaže značajno smanjiti razinu lošeg LDL kolesterola u krvi, što je korisno za zdravlje srca. I vlakna i antioksidansi također pomažu stabilizirati razinu šećera u krvi.
U prosjeku dvije do tri svježe smokve dnevno ili otprilike pet do sedam suhih. Budući da sadrži veći unos šećera, vlakana, oksalata i kalorija, preporuča se umjerena konzumacija smokve jer u protivnom neće naštetiti zdravlju. Prevelika konzumacija smokava može povećati razinu šećera u krvi što je važno za dijabetičare ili osobe koje paze na unos šećera, kao i debljanje.
Opća preporuka je konzumiranje 2-3 svježe smokve dnevno ili 5-7 suhih. Zbog visoke razine šećera, vlakana, oksalata i kalorija preporučuje se umjerena konzumacija ovog voća jer bi inače moglo naštetiti zdravlju. Konzumiranje previše smokava može uzrokovati povećanje razine šećera u krvi, što je važno za dijabetičare ili one koji paze na unos šećera, kao i dovesti do debljanja.
Štoviše, uzimanje viška vlakana može rezultirati nekim probavnim problemima poput nadutosti ili proljeva, a budući da su smokve također bogate oksalatima, ako je unos dovoljno velik, može uzrokovati stvaranje bubrežnih kamenaca kod osoba osjetljivih na njih.