Dijagnosticiranje vaše perilice i uklanjanje kamenca i prljavštine može biti skupo, ali možete uštedjeti novac ako odlučite sami očistiti svoju perilicu. Da biste to učinili ispravno i bez oštećenja perilice, potrebno je slijediti nekoliko jednostavnih savjeta kako bi vaša perilica bila čista kao nova.

Svaka perilica zahtijeva pravilno održavanje kako bi pružila optimalnu uslugu. S vremenom, naslage kamenca i ostaci deterdženta nakupljaju se unutar perilice, što može smanjiti kvalitetu pranja i oštetiti uređaj. Prljavština može začepiti odvodnu cijev, spriječiti ispuštanje dovoljne količine deterdženta i uzrokovati neugodne mirise.

Čišćenje Spremnika Vode
Sastojci:

  • 50 g vodikovog peroksida
  • 3 žličice sode bikarbone
  • 3 žličice sapuna za pranje rublja

Postupak:

Pomiješajte sve sastojke. Pažljivo uklonite dozator deterdženta i smjesu nanesite u debelom sloju po površini dozatora. Ostavite smjesu da djeluje 15-30 minuta, ovisno o stupnju onečišćenja. Operite dozator spužvom i isperite pod tekućom vodom. Ova metoda također može biti korisna za čišćenje bubnja perilice rublja. Ovaj savjet dolazi od dugogodišnjeg servisera perilica rublja koji je preporučio ovaj pristup zbog svoje efikasnosti.

Za brzo uklanjanje kamenca s grijaćih tijela, najjednostavnije rješenje je korištenje limunske kiseline.

Postupak:
Ulijte 100-200 grama limunske kiseline u dozator deterdženta. Pokrenite program pranja na 60 stupnjeva. Ovaj jednostavan postupak uklanja kamenac sa svih važnih dijelova unutar perilice, uključujući valjke i grijaće elemente.

Čišćenje Gumene Brtve Perilice
Sastojci:

  • Pola litre vode
  • 1 žlica limunske kiseline

Postupak:
Pomiješajte vodu i limunsku kiselinu. Umočite krpu u otopinu i prebrišite unutrašnjost gumene brtve. Ova metoda pomaže ukloniti prljavštinu, premaz i spore plijesni, osiguravajući da vaša perilica bude čista i higijenska.

Metode Čišćenja Prema Iskustvima Korisnika
Čitateljica Peta
Peta ima perilicu rublja dvije godine i redovito je čisti. Međutim, njen suprug je primijetio da odjeća više ne miriše kao prije. Na kraju su otkrili da kiselkasti miris dolazi od naslaga deterdženta i prljavštine koja se nakuplja pri niskim temperaturama.

Rješenje:
Koristite tablete za pranje posuđa. Stavite dvije tablete u perilicu, postavite temperaturu na 90 stupnjeva i pustite je da radi.

Ova metoda je pomogla Peti da ponovno osjeti svježinu odjeće, a sada ponavlja postupak svaka tri mjeseca.

Domaći Calgonit (Kamenožder)
Peta koristi domaći prašak za uklanjanje kamenca i preporučuje ga prijateljima koji imaju problema s kamencem ili neugodnim mirisom.

Sastojci:

  • 2 dijela sode za pranje
  • 2 dijela sode bikarbone
  • 2 dijela limunske kiseline
  • 1 dio nejodirane soli

Postupak:
Pomiješajte sastojke i pohranite ih u posudu koja se može zatvoriti. Koristite nekoliko žlica (oko 4-5) za čišćenje prazne perilice na 90 stupnjeva. Ovaj proizvod također može poslužiti kao dodatak pri pranju rublja kako bi omekšao vodu i očistio perilicu.

Održavanje vaše perilice rublja čistom i bez kamenca može značajno produžiti njen životni vijek i poboljšati kvalitetu pranja. Korištenje prirodnih sastojaka poput limunske kiseline, sode bikarbone i vodikovog peroksida može biti učinkovito i ekonomično rješenje. Redovitim čišćenjem i primjenom ovih savjeta, vaša perilica rublja će raditi besprijekorno dugi niz godina, bez neugodnih mirisa i problema s kamencem. Isprobajte ove metode i uživajte u čistoj i funkcionalnoj perilici.

Oglasi - Advertisement