Drugi reket svijeta Novak Đoković, trebao bi se vratiti naredne teniske sezone na turnir u gradu u kojem je osvojio treću titulu u karijeri, prije Australijan opena.

Srbin će novim turnirom na Turu, ATP Kupom, otvoriti 2020. godinu, a na kojem nastupa od šestog januara. Tamo će se pojaviti kao predstavnik Srbije, zajedno sa Dušanom Lajovićem te će se pokušati izboriti za prvu titulu u historiji tog turnira. Svi su očekivali da će nakon toga Novak pauzirati do Australijan opena (20. januar) ali čini se da to neće biti tako, što je šokiralo i iznenadilo tenisku javnost.

Čuveni teniski novinar Mičal Samulski podijelio je putem svog Tviter naloga informaciju da je Novak odlučio da prisustvuje na turniru iz Serije 250 u australijskom Adelejdu!

Nevjerovatno zvuči da je srpski teniski as prvi i jedini davne 2007. godine nastupao na turniru u Adelejdu kada je pobijedio Krisa Gučionea u fialu sa 2-1 u setovima i otišao kao pobjednik sa trećom titulom u karijeri.

Pomenuti turnir ugasio se nakon godinu dana, a sada se vraća na ATP Tur 2020. godine u vidu velikog projekta Teniskog saveza Australije. Novak je završio godinu na drugom mjestu na ATP rang listi, te će mu biti veoma teško da od Rafaela Nadala preuzme tron u januaru, ali zasigurno će poboljšati svoje šanse eventualnom pobjedom u Adelejdu.